• امروز یکشنبه, 05 خرداد 1398 - Sun 05 26 2019
 • وب سایت شخصی حاج قاسم ساعدی

  • 1
  • 2
  اطلاعیه مراسم کلنگ زنی پروژه فاضلاب شهر سوسنگرد

  اطلاعیه مراسم کلنگ زنی پروژه فاضلاب شهر …

  به اطلاع مردم شریف شهر سوسنگرد میرساند مرا...

  اطلاعيه استخدام پيماني در مشاغل آموزشي وزارت آموزش و پرورش در سال 139

  اطلاعيه استخدام پيماني در مشاغل آموزشي و…

  وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمين نيرو...

  بیشترین نیروهای کار خوزستان غیر بومی هستند

  بیشترین نیروهای کار خوزستان غیر بومی هست…

  امام جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان با وجود ...

  راه اندازی و شروع فعالیت وب سایت حاج قاسم ساعدی

  راه اندازی و شروع فعالیت وب سایت حاج قاس…

  به حول و قوه اللهی وب سایت حاج قاسم ساعدی ...

  نماینده مردم اهواز: محیط زیست مسئول رسیدگی به وضعیت خوزستان است

  نماینده مردم اهواز: محیط زیست مسئول رسید…

  سودانی به هزینه‌های سنگینی که از آلودگی هوا به ...

  در جلسه نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت چه گذشت؟

  در جلسه نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت چه…

  یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان از جلسه شب ...

  در جلسه نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت چه گذشت؟

  یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان از جلسه شب گذشته (چهارشنبه) نمایندگان استان خوزستان با وزیر بهداشت به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور به خوزستان خبر داد.

  اسماعیل جلیلی اظهار کرد: در این جلسه ضمن تأکید بر مسئولیت نهاد دولت در قبال مشکلات عنوان شد که منشأ آلایندگی هم خارجی است و هم داخلی که منشأ داخلی آن تحت کنترل دولت است و نیاز به اراده و اقدام جدی دارد.

  وی با تأکید بر لزوم کنترل عوامل تشدید کننده عوامل آلودگی هوا در خوزستان، خاطرنشان کرد: فعالیت ناقص شرکت‌های نفتی،‌ پتروشیمی، سیمانی و فولادی، برداشت آب از سرچشمه‌ها، بی توجهی به طرح‌های آبخیزداری و طرح معروف به طرح مقام معظم رهبری و احیای منابع طبیعی از جمله مواردی است که باید کنترل شود.

  نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس خاطرنشان کرد: سازمان‌هایی که عملکرد آنها باعث ایجاد این شرایط شده مثل وزارت نیرو، نفت، جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست باید در این باره پاسخگو باشند و راه‌حل جدی برای حل بحران در استان خوزستان انجام دهند.

  جلیلی افزایش آمار بیماری‌های عفونی و تنفسی و به طور کلی افزایش هزینه‌های سلامت،‌ کاهش بیش از 30 درصدی تولیدات کشاورزی، خروج سرمایه‌ها از استان و بی‌ثباتی سرمایه‌گذاری و کاهش شدید درآمدهای گردشگری را از جمله هزینه‌های تحمیل شده به استان خوزستان در اثر آلودگی هوای این استان عنوان کرد.

  وی گفت که برای حل مشکل استان خوزستان کنترل منشأ آلودگی با طرح مالچ پاشی، ایجاد مانع بین منشأ آلودگی و جامعه هدف با طرح کمربند سبز شهرها و احیای تالاب‌ها، چشمه‌ها و رودخانه‌ها و کمک به افراد برای حفاظت فردی با توزیع ماسک و شیر بین مردم از جمله ملزومات است.

  این نماینده استان خوزستان در ادامه خواستار عملی شدن وعده 3 درصد سهم مناطق نفت خیز محروم با رعایت سهم 50 درصدی مناطق محروم و 50 درصدی مناطق نفت خیز شد و افزود: همچنین باید با پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا و جبران خسارت کشاورزان و باغداران به هزینه‌های سلامت مردم کمک کرد.

  این نماینده مجلس تأمین تجهیزات مورد نیاز سنجش میزان آلایندگی در تمام شهرستان‌های استان خوزستان و ایجاد ردیف مستقل توسعه پایدار خوزستان در بودجه را از دیگر اقدامات لازم برای حل مشکل آلودگی استان خوزستان عنوان کرد.